Бабушка хочет лишить нас родительских прав, и оформить опекунство над детьми, мы с мужем против! Что делать?

• г. Черниговка

Бабушка хочет лишить нас родительских прав, и оформить опекунство над детьми, мы с мужем против! Что делать?

Ответы на вопрос (1):

Возражать, лишение родительских прав возможно только по решению суда с участием органа опеки, если есть основания по ст.164 СКУ, а Вам следует доказывать, что оснований нет и Вы надлежащим образом исполняете свои родительские обязанности по отношению к ребенку.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.