Як одинока мати отримати допомогу від доходу та врахування соціальної допомоги?

• г. Иванков

Скажіть будь ласка-я одинока мати, але отримую державну соціальну допомогу як малозабезпечена чи маожу я подати на те щоб отримувати допомогу одинокій матері від доходу, і чи входить досукупного доходу і соціальна допомога? Дякую.

Ответы на вопрос (1):

Так, Ви маєте право подати документи на оформлення матеріальної допомоги як одинока матір.

До сукупного доходу входять усі виплати, які Ви отримуєте.

Теперь помощь на детей одиноким матерям (отцам) будет предоставляться в размере, равном разнице между 50% прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста и среднемесячным совокупным доходом семьи в расчете на одно лицо за предыдущие шесть месяцев.

Размер прожиточного минимума для детей до 6 лет с января 2016 года составляет 1167 грн, с мая - 1228 грн, с декабря - 1313 грн; для детей от 6 до 18 лет: с января - 1455 грн, с мая - 1531 грн, с декабря - 1637 грн.

Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми

Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 27.12.2001 № 1751

34. Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким

усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків,

які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною

формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих

навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими

дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23

років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками

прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та

середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу

за попередні шість місяців, але не менш як 30 відсотків

прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з

Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів

соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації

про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням

усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що

звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються

чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до

18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною

формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих

навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних

сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені

повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи

або інвалідами I групи і проживають разом з батьками;

непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з

ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних

доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не

перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї не

включаються особи, які перебувають на повному державному

утриманні.