Нужна помощь - моя мама уволена после 42 лет работы на Харьковском Релейном Заводе и лишена доступа к медицинской карте

• г. Харьков

Моя мама проработала 42 года на одном предприятии (Харьковский Релейный Завод) Соответственно наблюдалась все жизнь в поликлинике этого предприятия. С 1 февраля ее попросили написать заявление об увольнении. Якобы из за того что она не прошла мед. комиссию. Ее уволили. Она пошла забрать свою мед карт с последними анализами. Чтоб пройти лечение. А ей ее не дают. Что делать? Куда обратиться за помощью?

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Лариса!

Лечебное учреждение обязано предоставить выписку из амбулаторной карты или копию амбулаторной карты, для этого пациенту нужно написать заявление на имя главного врача поликлиники. Копия или выписка делается бесплатно.

Згідно ст.39 Основ законодавства України про охорону здоров'я:

«Стаття 39. Обов'язок надання медичної інформації

Пацієнт, який досяг повноліття, має право на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров'я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я.

Батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини або підопічного.

Медичний працівник зобов'язаний надати пацієнтові в доступній формі інформацію про стан його здоров'я, мету проведення запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров'я.

Якщо інформація про хворобу пацієнта може погіршити стан його здоров'я або погіршити стан здоров'я фізичних осіб, визначених частиною другою цієї статті, зашкодити процесові лікування, медичні працівники мають право надати неповну інформацію про стан здоров'я пацієнта, обмежити можливість їх ознайомлення з окремими медичними документами.

У разі смерті пацієнта члени його сім'ї або інші уповноважені ними фізичні особи мають право бути присутніми при дослідженні причин його смерті та ознайомитися з висновками щодо причин смерті, а також право на оскарження цих висновків до суду.

{Стаття 39 в редакції Закону № 997-V від 27.04.2007}»