Как правильно переоформить дом, если хозяин умер восемь лет назад и его документы не были переоформлены?

• г. Днепропетровск

Ув.юристы.

Ситуация следующая:

Хозяин дома по документам умер восемь лет назад. Семья купивщая дом неуспела переоформить документы на себя.

Как переоформить дом?

Куда обратиться?

Спасибо.

Ответы на вопрос (2):

Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Имеет значение оформлен ли договор купли-продажи надлежащим образом, если нет, тогда только по приобретательной давности по ст.344 ГК Украины.

Имеет значение есть ли наследники у умершего собственника дома.

Стаття 344 ЦКУ Набувальна давність

1. Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.

Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

2. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

3. Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред'явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п'ятнадцять, а на рухоме майно - через п'ять років з часу спливу позовної давності.