Как изменить решение суда и уменьшить сумму алиментов?

• г. Чирчик

Ассаломуалейкум исмим Ихтиёр. Савол: мени карамогимда пенсионер 2 группа инвалид онам ва иккита фарзандим бор бири кледжда 2 курс талаба 17 ёш иккинчиси мактабда 13 ёш. Бизлар бирга яшаймиз, хотиним соглиги туфайли хеч каерда ишламайди. Конуний ажрашмаганбиз. Иккинчи турмишимдан битта фарзандим бор тугулганига 2 ой болди. Болларимдан онамдан воз кечишимни талаб килиб туриб олди. Норозилик билдирганимдан кегин, мени алиментга берди ва суд 7 апрел 2016 йлдан бошлаб ойлигимдан 1/4 кисмини толашимга карор чикарди. Ва давлат божи тулашим керак экан 280000 сум. Савол: судни карорини узгартиришим учун нима килишим керак? Ва божни кийматини кандай камайтирсам болади? Божни толаш муддати неча кун? Жавобизгиз учун олдиндан рахмат.

Тел: +998917797970

Ответы на вопрос (3):

Вопрос интересен, но без перевода ни как не понять.

агарда суд буйруги билан алимент белгиланган булса унда суд карорини узгартириш жудда кийин. биринчи оилангиз томонидан хам алимент ундиришга берилса, ундан сунг сиз алиментни мувофиклаштириш учун беришингиз мумкин. агар сиз бирон бир жойда ишласангиз давлат божи ва алиментлар учун ундирув иш жойингизга каратилади.

Суд конунга асосланган холда карор чикарган. Агар суд хужжатидан норози булсангиз юкори суд инстанциясига шикоят килишингиз мумкин.