Украинец в сложной ситуации - мать взяла кредит и не смогла его выплачивать, мама умерла, банк требует погашения. Что делать?

• г. Мариуполь

Мне 20 лет, живу в Украине, в Мариуполе. Мама взяла кредит в Приватбанке, но выплачивать не смогла. Мама умерла. О содержании договора не знаю ничего. Подала на наследство на дом, родная сестра нет (но и в мою пользу не отказывалась) Пол года прошло. Банк требует погашения. В момент оформления кредита мы с сестрой были несовершеннолетние. Отца нет, родных никого тоже нет. Со стипендии выплачивать не могу. У нас зона АТО. Списать кредит могут? Мамы нет 2 года. Свидетельство о смерти в банк не предоставляла, т.к. не знала, что его нужно предоставлять. Что делать? Помогите!

Ответы на вопрос (2):

Пусть банк обращается в суд, будете оплачивать в судебном порядке.

Сроки требования уже прошли.

Стаття 1281 ЦКУ Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

2. Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги.

4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора

1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

2. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.