To\'lov qo\'llash haqida ma\'lumot noma beruvchilar bilan murojaat qilish uchun yordam talab etiladi
• г. Ташкент
Assalomu aleykum men oilam bn.birga yawamiomman xotinim alimentka bergandi oyligim 100% tolov kaetasi bolgani.uchun suz ijrochilariga 3 marotaba iw joyimdan malumot noma olib borib berdim sud ijrochilari kelib naxt pul tilamasen bomayfi jinoiy ish ochamiz dep doq popisa qilishadi iltimos yordam beringlar oldindan raxmat
Ответы на вопрос (1):
г. Ташкент
Агар олдидинги вактлар учун алимент карзингиз булмаса, суд ижрочисининг харакатлдари ноконуний. Алимент иш жойидан мунтазам равишда туланаетган бўлса сизга нисбатан хеч кандай иш кузгатиши мумкин эмас. Ижрочининг ноконуний харакатлдари устидан шикоят килишингиз мукин.