Как вернуть документы из училища без оплаты за практику?

• г. Одесса

Добрый вечер))) хотела у вас спросить можно ли как-то забрать документы с училища. (мой муж закончил 2 года назад училище а его классный рководитель требует деньги дать за практику (он проходит свою личную) принес документы что прошел практику а она требует дать ей деньги за нее! и не отдает документы! Можете подсказать что делать?! сможет ли он их вернуть без денег?!

Заранее спасибо за помощь!

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Екатерина!

Согласно, приказа МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ 30.05.2006 N 419:

«3.10. За виконані роботи учнями під час виробничого навчання чи виробничої практики юридичні та фізичні особи незалежно від форм власності здійснюють оплату праці відповідно до укладених із ПТНЗ договорів про навчально-виробничу практику за фактично виконаний обсяг робіт. Нараховані учням кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ у встановленому порядку з метою виплати їм 50% заробітної плати за проходження виробничого навчання та виробничої практики. Інші 50% заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

{Абзац перший пункту 3.10 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 746 від 10.07.2015}»

Он не обязан платить за прохождение практике.

Вам остаётся только жаловаться, начинайте с жалобы (не забыв приложить к ней копию полученной квитанции на оплату) в управление образования и заявление в прокуратуру, приложив заявление в прокуратуру, к жалобе в управление образования, поскольку в компетенцию этих органов входит проведение инспекций и проверок по поступившим заявлениям граждан.