Имеют ли право открыть на меня уголовное дело и подать в розыск по алиментам, если я ежемесячно плачу 100 гривен?

• г. Богуслав

Имеют ли право открыть на меня уголовное дело и подать в розыск по алиментам, если я ежемесячно плачу 100 гривень?

Ответы на вопрос (1):

Добрый день, Юрий.

Да, имеют право, если общая сумма задолженности превышает сумму платежей по алиментам за 3 месяца.

ЗУ "Про виконавче провадження"

Стаття 71. Порядок стягнення аліментів

11. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.