Брат случайно поджег наш дом и мы не можем жить там уже 3 года, но за 40 тысяч сомони можем ли мы запросить замену нашего жилья?

• г. Москва

Салом... савол чунин 3 сол пеш зани бародарам хонаи моро қасдан бо гугирд оташ зада буд ҳоло пас аз 3 сол мехоҳад хонаи моро маскун кунад то ин жониб бо бародрам аз суд жудо нашуда буд дар хонаи модараш буд хона хонаи пешина нест тарҳи хона ҳамон аст аммо ман ба маблаги 40 ҳазор сомони азнавсози кардам ман метавонам ба суд ариза диҳам ки маскунро бекор кунад агар у ба хонаи мо ояд мумкин аст хонаи моро бори дигар оташ занад.

Ответы на вопрос (1):

Салом!

Бале, шумо ҳақ доред ба додгоҳ муроҷиат кунед, то зани бародаратонро дар хонаи шумо пешгирӣ кунад.

Дар акси ҳол он воқеан метавонад хонаро дубора оташ занад.