Как получить помощь для двух детей, если один из них не проживает с нами?

• г. Киев

У моего мужа есть сын, и он проживает с нами. Мать ребенка не лешина родительских прав. Но мы ждем ребенка. Что нам нужно сделать для того, чтоб получит помощь, не как за одного, а за двоих. Нужен ли какой то документ от нее.

Ответы на вопрос (1):

Розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей народжених та усиновлених (враховуючи померлих), які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога, Не враховуються діти, від виховання яких батьки відмовилися, а також діти, які передані на виховання іншій особі і повнолітня дочка (повнолітній син) чоловіка, якщо вони не були усиновлені дружиною.

Наведемо приклади надання допомоги при народженні дитини:

- Якщо дитина народжується у сім'ї, в якій немає дітей, допомога при народженні дитини буде виплачена як на першу дитину.

- Якщо дитина народжується у сім'ї, в якій вже є одна старша дитина (рідна чи усиновлена), допомога виплачується як на другу дитину.

- У випадку, якщо у жінки померла перша дитина, а народжується друга, допомога призначається в розмірі допомоги як на другу дитину.

- Якщо жінка, яка перебуває у другому шлюбі, народжує дитину, яка у цьому шлюбі є першою, але в цій сім'ї також виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка від його першого шлюбу, допомога призначатиметься як на третю дитину.

- Якщо жінка, яка народила третю дитину, перших двох передала на виховання до дитячого будинку, допомога при народженні дитини буде призначатися як на першу дитину.

- Якщо дитина народжується у матері, у якої крім нього вже є повнолітня дочка або син, які проживають окремо або разом з матір'ю, допомога призначається як на другу дитину.

- У разі народження двійні або більшої кількості дітей, допомога виплачується на кожну дитину, при цьому кожна дитина з їх числа вважається подальшим. Якщо в сім'ї, в якій немає дітей, народжується двійня, допомога буде виплачена як на першу і другу дитину. Якщо двійня народилася в сім'ї, в якій вже виховується двоє старших дітей, допомога надається на кожну дитину з числа народжених як на третю дитину.

- Якщо народжується дитина в сім'ї, в якій вже є одна рідна старша дитина і одна дитина під опікою, допомога призначається як на другу дитину, так як діти, над якими встановлено опіку, не враховуються.

- Якщо дитина народжується у батьків, для яких шлюб є ​​другим і в сім'ї немає інших дітей на вихованні, але у чоловіка є повнолітня дочка

від першого шлюбу, яка не була удочерена жінкою до повноліття, то допомога при народженні дитини призначається як на першу дитину.

- Якщо жінка, яка має дітей, встановлює опіку над новонародженим дитиною, то незалежно від того, скільки старших дітей виховується в цій сім'ї, допомога призначається в розмірі, встановленому як на першу дитину.

- Якщо подружжя усиновили дитину віком до одного року, то незалежно від того, скільки старших дітей вже виховується в цій сім'ї, допомога призначається в розмірі, встановленому як на першу дитину.

- Якщо подружжя усиновили новонароджену двійню, то допомога при народженні дитини призначається усиновителю (одному з подружжя) на кожну усиновлену дитину у розмірі, установленому як на народження першої дитини