Как отказаться от удочеренного ребенка без согласия матери, если он не является моим биологическим ребенком?

• г. Киев

Я бы хотел спросить еслли с рождения я удочерил ребенка и по документам он мой, но биологически это не мой ребенок, как мне отказатся от него без согласии матери?

Ответы на вопрос (4):

Семйній кодекс предусматривает такие основания для отмені усіновления:

Скасування усиновлення

1. Усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо:

1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй

сімейного виховання;

2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку

невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на

час усиновлення;

3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі

усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне

проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських

обов'язків.

2. Скасування усиновлення не допускається після досягнення

дитиною повноліття.

Усиновлення може бути скасоване після досягнення дитиною

повноліття, якщо протиправна поведінка усиновленого, усиновлювача

загрожує життю, здоров'ю усиновлювача, усиновленого або інших

членів сім'ї.

3. Усиновлення повнолітньої особи може бути скасовано судом

за взаємною згодою усиновлювача і усиновленого або на вимогу

одного з них, якщо сімейні відносини між ними не склалися.

4. Усиновлення скасовується від дня набрання чинності

рішенням суду.

Вы не можете отказаться от удочерения.

Уважаемый Денис Валерьевич прав, отменить усыновление можно, что в принципе равносильно отказу.

В данной ситуации имеет значение, каким образом Вы с рождения удочерили ребенка, было ли решение суда об удочерении, или же Вы признали свое отцовство в РАГСе в отношении ребенка, а это ведь уже другая ситуация.

Стаття 136 СКУ Оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини

5. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.

"нет причем здесь планшет,я его и так заберу,я не хочу б ыть отцом ее ребенка,она сказала что это от меня поэтому я и женился и удачерил а потом оказалась что она соврала и призналась и вообще это видно что не от меня.."

Вы эту версию сейчас придумали? Удочерили добровольно? Еще раз советую,воспитывайте и содержите.