Нужно ли отрабатывать 2 недели, увольняясь по собственному желанию по уходу за ребенком до 14 лет.

• г. Мариуполь

Нужно ли отрабатывать 2 недели, увольняясь по собственному желанию по уходу за ребенком до 14 лет.

Ответы на вопрос (4):

да нужно. Можно без отработки уволиться по соглашению сторон.

Согласно КЗоТ Украины, работник обязан предупредить работодателя о намерении уволиться по собственному желанию за 2 недели.

Не соглашусь с коллегами, согласно ст.38 КЗоТа Вы можете уволится в любое указанное Вами время и не предупреждать за две недели, нюанс только доказать, что ребенок нуждается в уходе, одного св-ва о рождении не достаточно, хотя смотря какой работодатель, некоторые считают, что св-ва о рождении достаточно, но юридически такая позиция не верна, т.к. факт наличия ребенка, не подтверждает необходимость ухода за ним.

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Не должны вы отрабатывать две недели. Вас собственник предприятия обязан уволить в указанный вами срок, если в заявлении вы четко указали: " по уходу за ребенком до достижения 14 лет".

"3. У цілій низці випадків закон зобов'язав власників робити звільнення працівників у такий строк, про який вони просять. При цьому мова йде про скорочення двотижневого строку, оскільки за його межами працівник може звільнитися в загальному порядку. У цьому випадку строк попередження про звільнення скорочується на розсуд працівника хоча б навіть і до одного дня. Випадки, коли на власника покладається обов'язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП. Усі вони об'єднані однією загальною ознакою - неможливістю для працівника продовжувати роботу, яка виявляється, зокрема, у такий спосіб:

6) догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або за дитиною-інвалідом. Відповідно до законодавства не потрібно будь-якого підтвердження необхідності догляду. Запис про дітей у відділі кадрів, як правило, є. У необхідних випадках документи про наявність дитини повинні бути надані. А факт звільнення саме через догляд за дитиною підтверджується лише заявою працівника. Вимагати будь-яких документів, що підтверджують такий мотив звільнення (за наявності дитини), власник не вправі;

Ст. 38 КЗпП зобов'язує власника звільнити працівника в строки, про які працівник просить, також за наявності інших поважних причин. Які інші причини можна визнати поважними - це повинно вирішуватися у кожному конкретному випадку.

(Научно-практический комментарий, ИАЦ "ЛИГА", от 01.10.2007, "Научно-практический комментарий к статье 38 Кодекса законов о труде Украины")"