Моему ребёнку в июне исполнится 18 лет она учится в колледже. Должен ли её отец платить алименты пока она учится.

• г. Павлоград

Моему ребёнку в июне исполнится 18 лет она учится в колледже. Должен ли её отец платить алименты пока она учится.

Ответы на вопрос (1):

Предыдущий ответ НЕ верный по законодательству Украины.

Алименты можно будет получать, но нужно с 18 лет снова обратится в суд с иском о взыскании алиментов на совершеннолетнюю дочь на основании ст.199 СКУ, форма обучения значение не имеет.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.