Возможно ли отсудить часть наследства дачи, принадлежащей пенсионерке? Каковы последствия неподачи наследства в течение 6 месяцев?

• г. Николаев

Здравстауйте. Скажите если моя бабушка оставила мне по завещанию дачу, но у неё есть ещё дочь пенсионного возраста, но она не проживала с ней и особо не учавствовала в её жизни, можно ли как то отсудить ту часть которая не смотря на существующее завещание, должна принадляжать ей.И если она не подаст на наследство в течении 6 месяцев, тогда оно не будет на неё делится?

Ответы на вопрос (2):

Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

====

ч.1 ст.1241 ЦК

1. Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну.

2. Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну.

3. Положення цієї статті не застосовуються, якщо спадкоємець відмовився від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця, а також коли заповідач підпризначив іншого спадкоємця.

4. Якщо на спадкоємця за заповітом, який відмовився від прийняття спадщини, було покладено заповідальний відказ, обов'язок за заповідальним відказом переходить до інших спадкоємців за заповітом, які прийняли спадщину, і розподіляється між ними порівну.

5. Відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом.

===

ст.1275 ЦК

Марина, если в течении 6 месяцев, наследство не будет принято, значит, все перейдет к наследнику по закону.

Что касается отказа от наследства, лицо, имеющее право на обязательную долю, не может отказаться в чью-либо пользу, может просто написать отказ или не принять наследство.