Вопрос о праве не предоставлять копию документа права собственности на жилье в паспортном столе - законно ли это?

• г. Евпатория

Скажите, пожалуйста, действительно ли я имею право не предоставлять копию документа права собственности на жилье в паспортном столе? (Начальнику я показала оригинал, но для дальнейшего ведения дела-прописки-он к документам подколол копию права собственности). Законно ли это?

Ответы на вопрос (1):

Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"

Для реєстрації особа або її законний представник подає:

письмову заяву;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання.

Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;

квитанцію про сплату державного мита або документ про

звільнення від його сплати;

талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в

межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі

оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;

документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

Згідно Наказу МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

від 22.11.2012 N 1077 "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів" Реєстрація місця проживання або місця перебування особи - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

Картки реєстрації особи та адресні картки, що заповнюються під час реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання, зберігаються в картотеці територіального підрозділу ДМС України за адресами реєстрації місця проживання - населений пункт, вулиця, номер будинку, номер квартири.

Картки реєстрації осіб, чиє місце проживання знято з реєстрації, вміщуються до архівної картотеки, яка зберігається постійно.

Перечислені нормативні акті не зазначають надання додатково копій документів для зберегання іх в картотеці. Але практика застосування цих норм нажаль інша. Можете звернутися до суду, якщо є в цьому сенс.