Отец написал отказ от ребенка - что делать дальше и кому обратиться

• г. Славута

Отец написал отказ от ребенка. Органы опеки должны сложить акт обследование жилищных условий ребенка. Как это делается и за какие строки? Куда дальше мне обращаться и что делать? Спасибо.

Ответы на вопрос (1):

Отец не может отказаться от ребенка, это запрещено ч.3 ст.155 СКУ. Лишение родительских прав возможно только в судебном порядке по основаниям ст.164 СКУ, орган опеки дает заключение о целесообразности лишения родительских прав.

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.