Жена получила двойное начисление декретных - как вернуть переплату законным путем?

• г. Днепропетровск

Жене дважды начислены декретные-две одинаковые суммы.

Через месяц бухгалтер позвонила и просила вернуть одно начисление.

Документы и приказы не получали однако без нашего ведома были за браны послеродовой больничный и родовые деньги.

Я знаю что раньше при переплате высчитывали 20% от заработка. Мы не против погасить переплату но законно,

а не участвуя в бухгалтерских сферах.

Подскажите как нам поступить?

Заранее благодарны.

Ответы на вопрос (1):

Я бы Вам посоветовала обратится с жалобой в инспекцию труда, прокуратуру, а после в суд с требованием возврата средств и выплаты компенсации.

Стаття 1215 ЦКУ. Безпідставно набуте майно, що не підлягає поверненню

1. Не підлягає поверненню безпідставно набуті:

1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача;

Стаття 128 КЗпП. Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати

При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти процентів, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - п'ятидесяти процентів заробітної плати, яка належить до виплати працівникові.

При відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у всякому разі повинно бути збережено п'ятдесят процентів заробітку.

Обмеження, встановлені частинами першою і другою цієї статті, не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.

Стаття 129. Заборона відрахувань з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат

Не допускаються відрахування з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які згідно з законодавством не звертається стягнення.