Оформление наследства - Один деть получит частный дом, а другие двое откажутся; земельный пай разделится на троих

• г. Запорожье

В наследство вступают трое детей. Возможно ли частный дом оформить на одного наследника, двое пишут отказную, а земельный пай 4 га разделить на троих.

Ответы на вопрос (2):

Лучше по таким вопросам консультироваться с нотариусом, у которого открыто наследственное дело. Но нельзя будет отказаться от наследства, только в части. Например, не смогут отказаться двое детей только от дома, а от земельного пая - нет.

Разделить имущество поименно между наследниками (т.е. одному - дом, а двум другим - земельный пай) по закону возможно, но что-то мне не встречалось в практике, чтобы нотариусы такое оформляли.

Можно, для этого нужно оформить у нотариуса договор о распределении (изменении размера) долей в наследстве.

Стаття 1267. Розмір частки у спадщині спадкоємців за законом

1. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

2. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

3. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Стаття 1225 ЦКУ. Спадкування права на земельну ділянку

1. Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

2. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.

3. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.