Земельний пай в заповіті бабусі - скільки платити та хто стає власником?

• г. Крыжополь

Бабуся, яка проживала з моїми батьками залишила заповіт на мою маму, а на мене заповіла свій земельний пай. Скільки потрібно платити за земельний пай? Чи потрібно платити 15% податку з доходів громадян за пай, якщо я отримаю спадщину. Якщо я не вступлю в право на спадщину, то хто упадкує земельний пай-мама, оскільки вона теж є спадкоємцем чи він буде належати державі?

Ответы на вопрос (1):

Ставка податку складає 5% від вартості спадщини, якщо Ви у строк 6 місяців не подасте заяву про прийняття спадщини, ьта фактично не мешкали зі спадкодавцем, або Вами буде подана заява про відмову від спадщини, тоді земельний пай успадкують спадкоємці першої черги за законом у рівних частках.

К спадкоємцям першої черги відносяться діти, батьки, чоловік спадкодавця (померлої особи), ставка податку для таких осіб складає 0%.

Якщо звертатися до державного нотаріуса, вартість послуг буде дешевше, ніж у приватного нотаріуса.