Отсутствие воды в школе - вопросы организации питания детей и возможности отправить воспитателя в бесплатный отпуск

• г. Селидово

В школе нет воды. Я работаю воспитателем ГПД. Школа работает. Имеют ли право отправить меня в бесплатный отпуск, потому что у детей нет возможности обедать.

Ответы на вопрос (2):

Имеют ли право отправить меня в бесплатный отпуск, потому что у детей нет возможности обедать.

---права не имеют,- без вашего согласия не отправят.

Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати: відпусток, що надаються працівникам на підставі суб'єктивного права, тобто в обов'язковому порядку, і відпусток, що надаються за погодженням сторін трудових відносин – роботодавця і працівника. Іниціатором такої відпутки є працівник!!!

Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за

згодою сторін

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може

надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін,

обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Отже, в вашому випадку, якщо ви не ініціатор відпустки-це неправомірно. Але в період проведення АТО в Донецькій та Луганській областях підприємства вимушені без оформлення простою підприємства порушувати трудове законодавство та ініцюювати самім надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. Вам вибирати - звільнятися чи писати скаргу в інспекцію по праці на керівництво та вимагати оформлення простою або йти в безоплатну відпустку.