Пропал паспорт в Москве - как вернуться домой?

• г. Москва

Ассалому алейкум. Илтимос, бир саволимга жавоб беринг. Ман Москвада туриб паспортимни йукоттим не килай енди? Кандай енди уйга кайтиб бораоламан?

Ответы на вопрос (5):

Ваалейкум ассалом. Полицияга ариза билан мурожаат етишингиз керак паспорт йукотиш тугрисида

Рахмат ака. Илтимос, айтинг кандай килиб уйга бораоламан?

Полиция берган йукотиш тугрисида справка билан консулликка мурожаат етишингиз керак булар. У ерда сизга уйга кайтиб келиш учун гувохномани беради. Кейин уйга кайтиб келаоласиз

Каттакон рахмат сизга, ака!

Арзимайди, яхши бориб келинг