Право на пенсию для уволенных с военной службы в Украине

• г. Николаев

Я, уволилился с ОВД Украины по собственному желанию в марте 2004 года, выслуга лет в ОВД составила 12 лет 02 месяца. Служба в ВС - 1980-1982 год. Имею ли я право на пенсию в соответствии с ЗУ О пенсионном обеспечении лиц уволенных с военной службы...,

на данный момент возраст 50 лет.

Спасибо. С уважением, Геннадий.

Ответы на вопрос (1):

Стаття 12. Умови призначення пенсій за вислугу років

Пенсія за вислугу років призначається:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам,

військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за

контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2

цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5

цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу

20 років і більше;

з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день

звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і

більше;

з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день

звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;

з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день

звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день

звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день

звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і

більше;

з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день

звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день

звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і

більше;

з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день

звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день

звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і

більше;

з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення

мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також період,

зазначений у частині другій статті 17 цього Закону;

{ Пункт "а" статті 12 в редакції Закону N 3668-VI ( 3668-17 ) від

08.07.2011 }

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам,

цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби

45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5

цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і

більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців

становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ,

державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку

та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного

захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій

службі України. { Абзац перший пункту "б" статті 12 із змінами,

внесеними згідно із Законом N 879-VI ( 879-17 ) від 15.01.2009 }

Особам, які є інвалідами війни, пенсія на визначених у цьому

пункті умовах призначається незалежно від віку;

в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам,

контрактом при досягненні 45-річного віку і за наявності в них

вислуги 20 календарних років і більше, які звільняються з

військової служби відповідно до Закону України "Про державні

гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються

зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та

членів їхніх сімей" ( 1763-15 ); { Пункт "в" статті 12 із змінами,

внесеними згідно із Законом N 3668-VI ( 3668-17 ) від 08.07.2011 }

г) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам,

цього Закону, які займали посади льотного складу та плаваючого

складу підводних човнів Збройних Сил не менше 20 років, незалежно

від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби

вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині

третій статті 5 цього Закону. { Статтю 12 доповнено пунктом "г"

згідно із Законом N 3668-VI ( 3668-17 ) від 08.07.2011 }

Зберігається право на пенсію за вислугу років для осіб, які

були звільнені зі служби до набрання чинності Законом України від

8 липня 2011 року N 3668-VI ( 3668-17 ) "Про заходи щодо

законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та

мають вислугу 20 років, у разі призову їх на службу у зв’язку з

мобілізацією та подальшою демобілізацією".