Как получить постоянную прописку в Ташкенте через ЗАГС без аннулирования предыдущей прописки и есть ли возможность переезда на второе место жительства?

• г. Денау

Ассалом алайкум хурматли юристлар, Кандай килиб Тошкент постаянний пропискасига утишим мумкин? (вАРИАНТ) ЗАГСим бор Тошкент пропискаси бор булган фукорога уйланишим учун узимнинг 1-чи турмуш уртогим б-н булган ЗАГСни кестиришим керакми еки ЗАКСни бекор килмай 2-чи марта уйланишни имкони борми? Жавобингизни кутаман рахмат. +998911372826

Ответы на вопрос (1):

Тошкентга прописка килиш учун тошкеннтлик билан конуний никохдан утиб шу ерда камида бир йил яшашингиз керак булади. Тбиийки бошка никохда булмаслигингиз керак.