Как успокоить маму, которая беспокоится о потере работы после операции и больничного?

• г. Калиновка

Моя мама, пробыв 2-ва месяца на больничном, перенесла операцию по удалению межпозвоночной грыжи. После операции прошёл месяц, мама звонит мне, переживает о своём рабочем месте, боится потерять работу, так как в общем уже прошло 3-и месяца с того момента, как она на больничном. Пожалуйста проконсультируйте по этому вопросу, что бы успокоить мою маму!

Ответы на вопрос (2):

За все время нахождения на больничном место работы сохраняется и уволить нельзя.

Могут уволить через 4 месяца, если она не выйдет на работу.

Стаття 40 КЗпП. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:

5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;