Мои приключения с 2004 года до настоящего времени - поиск дома и сбор камнями

• г. Денау

Мен 2004 йил турмушга чикдим.

2005 бир кизим 2006 бир углим бор эрим хеч каерда ишламайди мен чеварчилик килиб рузгор киламан 2011 йил уз ота онам ва акаларим ердамида кайнонамни яни яшаетган уйимизни этагидан уй куриб кучиб чикдим эрим халигача ишламайди уй кайнонамни номида мени уйни булиб берилар дейишга хакким борми кандай хаккимни талаб килсам булади эрим оиласида 4 угил эрим тунгич фарзанд 3 чи

келин уй талашяпди хаккимни кандай талаб килсам булади каерга мурожат килай.

Ответы на вопрос (1):

Ассалому алайкум, албатта, бор бунинг учун сизнинг эрингиз ота-онасини розилиги билан уй хужжатларини олиб туман ер тузиш ва кадастр булимига бориб ариза билан мурожаат килиб, сиз яшаетган жойни булиб алохида хужжатлаштириб беришни сураши керак. агарда ота-онаси рози булса ун кун ичида хужжатлар булади. шу билан бемалол яшайверасиз ва сизларнинг мулкингизга айланади.