Как развестись, если муж находится в тюрьме и ЗАГС отказывает выдать развод, требуя обращение в суд города, где муж отбывает наказание?

• г. Киев

Как развестись если муж сидит в тютьме, ЗАГС отказал, сказали надо ехать в суд города где муж отбывает наказание, а по месту жительства нельзя?

Ответы на вопрос (2):

Расторжение брака по заявлению одного из супругов независимо от наличия у супругов общих несовершеннолетних детей производится в органах записи актов гражданского состояния, если другой супруг:

признан судом безвестно отсутствующим;

признан судом недееспособным;

осужден за совершение преступления к лишению свободы на срок свыше трех лет.

Если же он осужден менее чем на 3 года, то нужно обращаться в мировой суд с исковым заявлением о расторжении брака.

Здравствуйте, полагаю Вы можете попробовать подать иск в суд о расторжении брака по месту своего жительства, обосновав невозможность выезда по месту отбывания наказания, а если у Вас есть совместные несовершеннолетние дети, то это железное основание. Удачи Вам.

Полагаю Вам следует знать:

ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 40-41, 42, ст.492)

Стаття 109. Підсудність справ за місцезнаходженням відповідача

1. Позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Стаття 110. Підсудність справ за вибором позивача

1. Позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

{Частина перша статті 110 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2037-VIII від 17.05.2017}

2. Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.[u][/u] За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.