Проблема с медицинским обслуживанием в Кыргызстане - что делать, если врачи отказываются оказывать помощь без тушунук кат?

• г. Москва

Ассалоому алейкум, мен берейин деген суроом томонкучо; азыр бизде кыргызстанда эмдоо маселеси айрыкча торолгондон баштап Бир жашка чейинки ымыркайларга, менин кызым беш Айдан отту, биз бул маалга чейин эки жолу эмдоодон оттук, эмки бериле турган эмдоодон баш тартып албайбыз деп жатабыз, себеби кызым температура чыгып кыйналып берилген укол таркаганча ото катуу кыйналып жатат 39 градуска которулуп ысытмасы Бир жума баланы кыйнашты, ошон учун мен баш тартып жатам, врач айтып жатат андай болсо тушунук кат жазып нотариустан откоруп алып кел деп жатышат, ошол туурабы? Эгер тушунук кат жазбай эле баш тартсам болобу, тушунук кат милдеттуубу?

Ответы на вопрос (1):

Если вы не напишите по русски, ответа не будет. К сожалению вашего родного языка мы не знаем.