Неразбериха с украинским гражданством - что делать, если вас не признают гражданкой Украины?

• г. Краснодар

Я родилась в РФ, с 1990-1997 гг проживала в Славянске, на Украине. Первый паспорт получала в Ген. Консульстве Украины в РФ. Внутреннего гражданского паспорта Украины никогда не получала. В 2017 за два месяца до окончания срока действия загранпаспорта Украины поехала в Консульство Украины в Ростове-на-Дону. В консульстве сказали, что прежде чем менять паспорт должны отправить запрос по месту где мы были прописаны на Украине. Дважды отправляли запрос - оба раза пришёл ответ, что украинская сторона меня не видит, по мне якобы нет данных. Хотя я была прописана, ходила в школу и тд. Консульство выдало мне справка, что «Украинская сторона не может ни подтвердить ни опровергнуть, что вы являетесь гражданкой Украины». С этой справкой РФ ничем не могут мне помочь, паспорт истёк. Выезжать в Украину я не могу - поставят отметку что въезд запрещён на 5 лет в Россию. Чтоможно сделать, куда мне обращаться?

Ответы на вопрос (2):

Кира!

Вам надо искатт адвоката, делать адвокатский запрос, там.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про громадянство України

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 13, ст.65)

Стаття 1. Визначення термінів

дитина - особа віком до 18 років;

реєстрація громадянства України - внесення запису про набуття особою громадянства України спеціально уповноваженим на те органом у відповідні облікові документи;

проживання на території України на законних підставах - проживання в Україні іноземця чи особи без громадянства, які мають у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року відмітку про постійну чи тимчасову прописку на території України, або зареєстрували на території України свій національний паспорт, або мають посвідку на постійне чи тимчасове проживання на території України, або мають військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, виданий іноземцю чи особі без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, або їм надано статус біженця чи притулок в Україні;

{Абзац десятий статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2743-VIII від 06.06.2019}

безперервне проживання на території України - проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів. Не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України;

зобов’язання припинити іноземне громадянство - письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав і протягом двох років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України;

{Абзац дванадцятий статті 1 в редакції Закону № 2663-IV від 16.06.2005}

незалежна від особи причина неотримання документа про припинення іноземного громадянства - невидача особі, в якої уповноважені органи держави її громадянства (підданства) прийняли клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства), документа про припинення громадянства (підданства) у встановлений законодавством іноземної держави термін (за винятком випадків, коли особі було відмовлено у припиненні громадянства (підданства) чи протягом двох років від дня подання клопотання, якщо термін не встановлено, або відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення її громадянства за ініціативою особи чи якщо така процедура не здійснюється або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України;

{Абзац тринадцятий статті 1 в редакції Закону № 2663-IV від 16.06.2005}

законні джерела існування - заробітна плата, прибуток від підприємницької діяльності або власності, пенсія, стипендія, аліменти, соціальні виплати та допомога, власні фінансові заощадження або фінансова допомога від членів сім’ї, інших фізичних та юридичних осіб, що мають законні доходи;

міжнародний договір України - міжнародний договір, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

Вы имеете право на гражданство.

Вам нужно обратиться к укр юристу.