Как правильно уволиться по собственному желанию и сменить работу с учетом двухнедельного уведомления, при наличии двух детей 4-х лет?

• г. Кременная

Хочу уволиться по собственному желанию и срочно поменять место работы. Настаивают на отработке двух недель, но мне надо за один день. Подскажите пожалуйста как правильно поступить. Есть двое детей 4-х лет.

Ответы на вопрос (1):

Вера Вы можете уволится без отработки 14 дней, на основании ст.38 КЗоТ, главное, чтобы у Вас были доказательства, что ребенок нуждается в уходе и заявление у Вас приняли и зарегистрировали, если отказываются принимать, в таком случае отправлять нужно факсом или почтой с уведомлением.

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.