Как изменить фамилию ребенка от первого брака без согласия родного отца, когда мама, новый папа и новорожденная сестренка имеют другую фамилию?

• г. Херсон

Можно ли поменять фамилию ребенку (7 лет) от первого брака, без согласия родного отца? Если мама, новый папа, новорожденная сестренка на другой фамилии?

Ответы на вопрос (2):

лишить родного отца прав и можете при усыновлении поменять фамилию

Для смены фамилии ребенку нет необходимости лишать родительских прав отца или усыновлять ребенка.

Этот вопрос регулируется ст.148 СКУ:

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище

дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка

досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини

може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка

досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер,

оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім,

дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації

народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено

прізвище на прізвище другого з батьків.

5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища

дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом

опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до

уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також

інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища

інтересам дитини.