Влияет ли больничный на выплату алиментов?

• г. Днепропетровск

С больничных берутся алименты или нет. Человек болел с 25.08 по сегодняшний день. Больничные я провожу только в ноябрьской зарплате. Как быть с алиментами?

Ответы на вопрос (1):

1. Утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів

заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за

роботою за сумісництвом, в тому числі з:

1) основної заробітної плати за посадовим окладом, тарифною

ставкою, відрядними розцінками тощо;

2) усіх видів доплат і надбавок до заробітної плати;

3) грошових і натуральних премій;

4) оплати за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі

та вихідні дні;

5) заробітної плати, що зберігається під час відпустки, а

також з одержуваної при звільненні компенсації за невикористану

протягом кількох років відпустку; { Підпункт 5 пункту 1 із

змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 135 ( 135-2000-п ) від

24.01.2000 }

6) заробітної плати, що зберігається під час виконання

державних і громадських обов'язків, та в інших випадках збереження

середньої заробітної плати;

7) винагороди за загальні річні підсумки роботи підприємств

та організацій;

8) винагороди, що виплачується штатним літературним

працівникам газет, журналів, агентств друку, радіо, телебачення із

фонду літературного гонорару, а також нештатним літературним

працівникам, що підлягають державному соціальному страхуванню;

9) одноразової винагороди (відсоткових надбавок) за вислугу

років;

10) допомоги по державному соціальному страхуванню, а також з

допомоги по тимчасовій непрацездатності, що встановлені в

колективних сільськогосподарських підприємствах;

11) доплат до допомоги по державному соціальному страхуванню,

виплачуваних за рахунок підприємств, установ, організацій;

12) сум, виплачуваних для відшкодування збитків у зв'язку з

втратою працездатності внаслідок каліцтва або іншого пошкодження

здоров'я, за винятком сум для відшкодування витрат на догляд за

ними, на додаткове харчування, санаторно-курортне лікування

(включаючи оплату проїзду) і протезування потерпілих;

13) допомоги по безробіттю;

14) одержуваної пенсії, за винятком надбавок до пенсії, що

виплачуються інвалідам першої групи на догляд за ними;

14-1) державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства,

призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну

допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 );

{ Пункт 1 доповнено підпунктом 14-1 згідно з Постановою КМ N 744

( 744-2011-п ) від 13.07.2011 }

15) стипендій, виплачуваних студентам в період навчання у

вищих навчальних закладах, учням професійних навчально-виховних

закладів та слухачам навчальних закладів підвищення кваліфікації

та перепідготовки кадрів;

16) доходів від підприємницької діяльності, селянських

(фермерських) господарств, кооперативів, об'єднань громадян, а

також доходів, що припадають на частку платника аліментів від

присадибної ділянки або підсобного господарства;

17) усіх видів заробітку, одержуваного адвокатами за роботу в

юридичних консультаціях;

18) плати, отриманої за передачу в оренду земельної ділянки

або земельної частки (паю); { Пункт 1 доповнено підпунктом 18

згідно з Постановою КМ N 869 ( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

19) інших видів заробітку.

12. Утримання аліментів не провадиться з:

1) вихідної допомоги при звільненні і сум неоподаткованого

розміру матеріальної допомоги;

2) компенсації працівникові за невикористану відпустку, крім

випадків, коли особа при звільненні одержує компенсацію за

відпустку, не використану протягом кількох років; { Підпункт 2

пункту 12 в редакції Постанови КМ N 135 ( 135-2000-п ) від

24.01.2000 }

3) допомоги на лікування; { Підпункт 3 пункту 12 в редакції

Постанови КМ N 135 ( 135-2000-п ) від 24.01.2000 }

4) допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; { Підпункт 4

пункту 12 в редакції Постанов КМ N 135 ( 135-2000-п ) від

24.01.2000, N 869 ( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

5) компенсаційних виплат при відрядженнях і переведенні на

роботу в іншу місцевість;

6) польового забезпечення, надбавок до заробітної плати й

інших сум, які виплачуються замість добових і квартирних;

7) компенсаційних сум, які виплачуються за амортизацію

інструментів і зношеність одягу;

8) матеріальної допомоги осіб, які втратили право на допомогу

по безробіттю;

9) вартості безкоштовного надання квартир та комунальних

послуг;

10) одноразової допомоги при народженні дитини; { Підпункт 10

24.01.2000 }

11) державної допомоги на поховання;

12) допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею

трирічного віку; { Підпункт 12 пункту 12 в редакції Постанов КМ

N 135 ( 135-2000-п ) від 24.01.2000, N 869 ( 869-2002-п ) від

01.07.2002 }

13) допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи

піклуванням; { Підпункт 13 пункту 12 в редакції Постанови КМ N 869

( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

14) допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми; { Підпункт 14

пункту 12 в редакції Постанови КМ N 869 ( 869-2002-п ) від

01.07.2002 }

15) соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям; { Підпункт

15 пункту 12 в редакції Постанови КМ N 869 ( 869-2002-п ) від

01.07.2002 }

16) державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів, а також

надбавки на догляд за інвалідом з дитинства та дитиною-інвалідом,

що передбачені Законом України "Про державну соціальну допомогу

інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 ); { Підпункт

16 пункту 12 в редакції Постанов КМ N 869 ( 869-2002-п ) від

01.07.2002, N 744 ( 744-2011-п ) від 13.07.2011 }

17) допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за

хворою дитиною віком до 14 років; { Підпункт 17 пункту 12 в

редакції Постанови КМ N 869 ( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

18) тимчасової державної допомоги, якщо місце проживання

батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не

мають можливості утримувати дитину; { Підпункт 18 пункту 12 в

19) субсидій готівкою для відшкодування витрат на придбання

скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

{ Підпункт 19 пункту 12 в редакції Постанови КМ N 869

( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

20) щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням

споживання продуктів харчування місцевого виробництва та

особистого підсобного господарства громадян, які проживають на

територіях радіоактивного забруднення; { Підпункт 20 пункту 12 в

21) вартості речового, продовольчого забезпечення або його

грошової компенсації; { Підпункт 21 пункту 12 в редакції Постанови

КМ N 869 ( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }

22) дотацій на обіди, вартості путівок до санаторіїв і

будинків відпочинку, що надаються за рахунок коштів підприємств та

організацій. { Підпункт 22 пункту 12 в редакції Постанови КМ N 869

( 869-2002-п ) від 01.07.2002 }