О правах работника - увольнение без выплаты зарплаты и отсутствие записи в трудовой книжке

• г. Харьков

Меня увольняет ЧП с занимаемой должности без окончательной выплаты зарплаты. Имеет ли он право меня так уволить и не делает запись в трудовой книжке. Увольняет меня по согласованию сторон.

Ответы на вопрос (2):

Если Вы работаете у ИП по трудовой книжке, то он не имеет права не произвести Вам туда запись об увольнении. Увольнение по соглашению сторон, при этом заработную плату он обязан Вам выдать в полном объеме - это обязательная выплата, а любые дополнительные компенсационные выплаты, как договоритесь, потому статья и называется по соглашению сторон, т.е. к какому соглашению придете, так и будет.

Не имеет право, если по согласию сторон, так Вы согласие не давайте.

Стаття 116 КЗпП Строки розрахунку при звільненні

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Стаття 117. Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.