Какие документы необходимо подготовить для заключения брака с гражданином РФ, если я гражданка Украины?

• г. Полтава

Меня интересует вопрос какие документы (справки) мне необходимо подготовить для заключения брака с гражданином РФ, если я гражданка Украины? Спасибо!

Ответы на вопрос (1):

Как и для граждан Украины, заявление в РАГС, паспорта, а ему еще потребуется справка из РАГСа РФ, что он на данный момент не состоит в браке с другой женщиной.

Про затвердження Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні

Мін'юст України; Наказ, Правила від 18.10.2000 № 52/5

4. Іноземці та особи без громадянства для державної

реєстрації шлюбу в Україні повинні пред'явити паспортний документ

з відміткою про реєстрацію уповноваженого органу щодо законності

їх перебування в Україні, якщо інше не передбачено чинним

законодавством України.

6. Якщо в паспортних документах іноземців, осіб

без громадянства, які проживають в іноземній державі, відсутні

відомості про сімейний стан, вони повинні одночасно подати

документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним

органом країни свого громадянства або країни постійного проживання

та належним чином легалізований (легалізація консульською

установою або дипломатичним представництвом України в цій країні,

проставлення апостиля), якщо інше не передбачено чинними

міжнародними договорами України.

Зазначені документи можуть бути також видані або легалізовані

консульською установою або дипломатичним представництвом цієї

країни в Україні та надалі легалізовані Міністерством закордонних

справ України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними

договорами України.

Підтвердженням сімейного стану особи без громадянства, яка

постійно проживає в Україні, є відомості територіального органу

спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з

питань імміграції, видані на підставі документів, поданих особою

до заяви для надання дозволу на імміграцію.

Якщо в паспортних документах є відмітка про

припинення шлюбу вищезазначених осіб, документ про те, що особа не

перебуває в шлюбі, повинен бути пред'явлений за період після

розірвання шлюбу.

У разі відсутності в країні походження документів

дипломатичного представництва або консульської установи України

документи можуть бути легалізовані в найближчому дипломатичному

представництві чи консульській установі України, повноваження якої

офіційно поширюються на територію країни походження документів.

Документи, що посвідчують сімейний стан цієї категорії осіб,

можуть бути видані або легалізовані консульською установою країни

їх громадянства або країни постійного проживання в тій країні, де

одночасно присутнє дипломатичне представництво або консульська

установа України, у якій ці документи легалізуються для

використання в Україні.

zakon4.rada.gov.ua