Какие последствия может нести мать, игнорируя встречи ребенка с отцом в случае болезни или недомогания?

• г. Харьков

Может ли мать игнорировать встречи маленткого ребенка с бывшим мужем в случае болезни или недомогания ребенка, если есть решение суда о встречах отца 2 раза в неделю. И есми мать считает встречи вредят психике ребенка, а отец агресивно настаивает о встречах с ребенком. Будет ли наказание матери?

Ответы на вопрос (2):

ОЧень даже может быть, если болезнь ребенка не будет подтверждена медицинской документацией. А вот Вам ч.ч.4,5 ст.159 СК Украины:

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Ольга, прежде всего Вы должны понимать, что ребенок встречается не с бывшим мужем, а со своим отцом, и независимо от того, состоите Вы в браке или нет, этот мужчина является отцом Вашего ребенка. А у отца и у матери права и обязанности равные, и отец ребенка не только имеет право на общение с ребенком , но даже обязан заниматься воспитанием своего ребенка, а Вы не имеете права ему препятствовать в этом. А об ответственности Вам выше все верно пояснил уважаемый адвокат Баринов Д.В..

Стаття 141. Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Стаття 151. Права батьків щодо виховання дитини

1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

2. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.

3. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.

Стаття 152. Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання

1. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.