Пересмотр дела об алиментах для учащегося техникума, достигшего 18 лет - правила составления заявления и необходимые документы

• г. Николаев

Пересмотр дела об выплате алиментов ребенку достигшему 18 лет, но учащий в техникуме. Как правильно составить заявление в суд и какие нужны документы для подаче.

Ответы на вопрос (1):

Это не пересмотр дела, а основание для обращения в суд с иском, это будет новое и отдельное производство, алименты будут взыскиваться с даты подачи иска, на основании ст.199, ст. 200 СКУ, из документов нужны все доказательства, подтверждающие обстоятельства изложенные в этих статьях: справка с места обучения, копия паспорта, справка о доходах - для подтверждения факта нуждаемости и т.д.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.