Может ли муж отказаться от аллиментов, учитывая, что бывшая жена сменила фамилию ребенку и не позволяет ему видеться с ним

• г. Кривой Рог

Бывшая жена моего мужа сменила ребенку фамилию, видиться с ребенком категорически не дает-может ли мой муж отказаться от аллиментов?

Ответы на вопрос (3):

Нет, отказаться от алиментов не может , но может подать в суд иск об определении порядка встреч с ребенком

Нет,не может. Даже лишение родительских прав не дает основания для неуплаты алиментов. Если Ваш муж хочет видеться с ребенком, ему следует обратиться с заявлением в орган опеки и попечительства

Стаття 158. Вирішення органом опіки та піклування спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

2. Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Можно прекратить алиментные обязательства, если передать в счет алиментов недвижимость в собственность ребенка и его матери, на основании ст.190 СКУ.