Инвалид армии 2 группы с длительной ремиссией психического заболевания хочет получить сертификат от психиатра для трудоустройства

• г. Докучаевск

Инвалид армии 2 группы общего заболевания-от психиатра. С 2009 года бессрочно. Устойчивая ремиссия не менее 5 лет. Регулярно-ежемесячно посещаю лечащего врача, тяжелых лекарств не принимаю. Хочу получить сертификат от психиатра для трудоустройства.

Ответы на вопрос (1):

Ігор, категорія працівників та види діяльності де встановнено обов'язкові попередній та періодичний психіатричні огляди

проводяться лікарем-психіатром у державних та комунальних психіатричних закладах, закладах охорони здоров'я, що мають у своєму складі спеціалізовані психоневрологічні центри, відділення, кабінети та надають психіатричну допомогу за місцем проживання громадян.

У випадках, коли особа раніше страждала на тяжкий

психічний розлад (не менше як 5 років тому), зверталася по

психіатричну допомогу з приводу інших психічних розладів або результати обов'язкових обстежень дають підстави підозрювати наявність психічного розладу, а також у разі незгоди особи з результатами психіатричного огляду лікар-психіатр може:

- зробити висновок про відсутність в особи психіатричних

протипоказань для проведення видів діяльності, якщо наявні в неї психічні розлади не є протипоказанням для виконання видів діяльності, у зв'язку з якими особа проходить обов'язкові попередній та періодичний психіатричні огляди;

- зробити висновок про нездатність виконувати види діяльності у випадку, коли психічні розлади є ротипоказанням для їх виконання;

- призначити додаткове психіатричне обстеження і визначити його обсяги (огляд або обстеження лікарем іншого фаху, психологічне тестування, методи діагностики тощо) та після обстеження направити особу для огляду ЛКК.

Після додаткового психіатричного обстеження особи

амбулаторно або в умовах стаціонару рішення про наявність або відсутність психіатричних протипоказань для виконання окремих видів діяльності приймає ЛКК психоневрологічного закладу з відповідним письмовим висновком у медичній документації та подальшим заповненням Протоколу.

Після проведення обов'язкових попереднього та

періодичного психіатричних оглядів, а при потребі - додаткового амбулаторного чи стаціонарного обстежень та огляду ЛКК, особі видається медична довідка про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, засвідчена круглою печаткою

психоневрологічного закладу, в якій зазначається наявність чи

відсутність у неї психіатричних протипоказань для виконання

окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), згідно з

Переліком протипоказань.

Детально ознайомтесь тут zakon4.rada.gov.ua "Про затвердження Інструкції про проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів"

и тут zakon4.rada.gov.ua

Щодо Порядку проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих.

тут zakon4.rada.gov.ua