Как оформить мировое соглашение о передаче имущества взамен алиментов при разводе?

• г. Коминтерновское

Как правильно составить мировое соглашение о передаче имущества в счет алиментов? В разводе 3 года, есть сын 14 лет, в совместной жизни построили дом, купили участок на его имя оформили, дом получился на него оформлен тоже, после развода поделили дом и участок пополам мирным договором через суд, еще не переоформила часть дома, только решения суда имеется, не оформила так как вторую часть бывший супруг хочет отдать в счет алиментов, которые за два года после подави в суд так и не выплачивал и никакого участия в воспитании не принимал, проживаю с сыном в доме, также прописаны здесь, супруг женился и съехал, не прописан здесь, детей других не имеет. Помогите пожалуйста как составить мирный договор, спасибо.

Ответы на вопрос (3):

Обратитесь к нотариусу и все оформите официально.

к сожалению имущество в счет погашения задолженности по алиментам оформить нельзя, данное согашение не будет иметь юр. силы, т.к. он обязан платить алименты

подавайте в суд на взыскание алиментов, а его долю можете выкупить

Ответы не верные.

Обратитесь к нотариусу и в орган опеки для получения разрешения на оформления сделки.

Стаття 190 СКУ. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

{Абзац другий частини першої статті 190 в редакції Закону № 402-VII від 04.07.2013}

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.

3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.

5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.

У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.