Вопрос о поддержке детей после развода - на какую сумму можно рассчитывать в данной ситуации?

• г. Новая Каховка

После развода. Муж сам добровольно давал деньги на детей. Сейчас отказывается. На какую сумму я могу рассчитывать... у нас двое детей, 7 лет и 3 г.7 м. У него новая семья, там родился ребенок инвалид с рождения 2 мес. Муж официально не работает.

Ответы на вопрос (3):

Если бывший муж не работает то требуйте в суде алименты в твердой сумме.Их размер определяет суд

Просите в твёрдой денежной сумме, так как он не работает, для работающих 1/3, иногда взыскивает и для неработающих в части, тогда получается около 1000 грн на двоих

Максимальный размер алиментов законом не определен, суд назначает алименты с учетом всех обстоятельств дела, но просить следует как можно больше, т.к. меньше Вам могут назначить, но больше той суммы, которую Вы просите - вряд ли.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину

1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.