Права на часть дома при разводе - что нужно знать, если дом был подарен мужу его родителями, но вы проживаете в нем и прописаны длительное время

• г. Пологи

Хотела бы узнать у вас имею ли я право часть дома, при разводе, если этот дом мужу подарили его родители три года назад, есть договор дарения. А я сним в этом доме живу и прописаны уже 10 лет.

Ответы на вопрос (2):

Нет не имеете.

У Вас есть право на проживание.

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.