Умерший внук - Распространяется ли завещание на его семью или требуется новое составление?

• г. Львов

2 года назад было составлено завещание на внука, а он 3 мес. назад умер. Распространяется завещание на его семью (жена, ребёнок) , или надо составлять другое.

Ответы на вопрос (2):

Нужно составлять новое завещание. Завещателем-то являетесь вы, а вы живы.

Завещание вступает в силу с момента смерти завещателя. В данной ситуации, если в завещании не были подназначены наследники на случай смерти основного наследника, то завещание будет признано недействительным, и будет наследование по закону наследниками первой очереди или последующих очередей, при отсутствии наследников 1-й очереди (дети, родители, супруг).

Нужно обратится к нотариусу и изменить завещание.

Стаття 1254 ЦКУ. Право заповідача на скасування та зміну заповіту

1. Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт.

2. Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

3. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.

4. Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється, крім випадків, встановлених статтями 225 і 231 цього Кодексу.

5. Заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни.

6. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться заповідачем особисто.

7. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться у порядку, встановленому цим Кодексом для посвідчення заповіту і підлягають державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.