Может ли должник уменьшить сумму долга по алиментам, отказываясь от выплат в полном размере?

• г. Киев

Образовалась задолжность по алиментах 10 месяцев. Решение суда было установлено ежемесячные выплаты в твердой сумме 1000 гр. То есть долг составляет 10000 гр. Выплачивать отказывается, хочет уменьшить долг по минимальным платежам. Может ли должник уменьшить сумму долга?

Ответы на вопрос (2):

Нет, не имеет права уменьшить долг.

Стаття 197. Встановлення строку сплати заборгованості. Звільнення від сплати заборгованості за аліментами

1. З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами.

2. За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

3. Суд може звільнити платника аліментів від сплати заборгованості, якщо буде встановлено, що вона виникла внаслідок непред'явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.