Какие документы нужны для выезда из страны, если у меня родители болеют в Беларуси

• г. Бердянск

Я слышал что из страны не выпускают мужчин, а если и выпускают то по справке из военкомата якобы военкомат разрешает выезд. Мне 42 года у меня родители живут в Беларусии и приболели, надо проведать. Это правда что меня не выпустят из страны, и если выпустят, какие документы нужны для выезда в ближайшее зарубежье.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Оксана!

Пока на законодательном уровне не закрепили необходимость наличия справки из военкомата для выезда за рубеж.

Информация, которая распространяется в средствах массовой информации о проверке пограничниками у граждан Украины мужского пола во время пересечения государственной границы справок из военкоматов, не соответствует действительности.

Согласно действующему законодательству при пересечении государственной границы предъявления подобных справок не предусмотрено.

Згідно статті 6. Підстави для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон З А К О Н У У К Р А Ї Н И «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» передбачено що:

Громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо:

1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону;

2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не

передбачено міжнародним договором України;

3) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення

кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;{ Пункт 3 частини першої статті 6 в редакції Закону N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012 }

4) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення - до відбуття покарання або звільнення від покарання;{ Пункт 4 частини першої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012 }

5) він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань; { Пункт 5 частини першої статті 6 із

змінами, внесеними згідно із Законом N 2677-VI ( 2677-17 ) від 04.11.2010 }

6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;

{ Пункт 7 частини першої статті 6 виключено на підставі Закону N 671-VII ( 671-18 ) від 05.11.2013 }

8) щодо нього подано цивільний позов до суду - до закінчення провадження у справі;

9) він перебуває під адміністративним наглядом міліції - до припинення нагляду.{ Пункт 9 частини першої статті 6 в редакції Закону N 245-VII ( 245-18 ) від 16.05.2013 }

Громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.

Громадянин України, який має паспорт, у разі, коли існують обставини, що обмежують відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право його виїзду за кордон, зобов'язаний здати свій паспорт на зберігання до центрального органу виконавчої влади, що

реалізує державну політику у сфері громадянства, за місцем проживання у місячний термін після виникнення таких обставин. За наявності достатніх підстав паспорт, що зберігається в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну

політику у сфері громадянства, повертається у 10-денний термін з моменту звернення громадянина або його законного представника.{ Частина третя статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом

N 5294-VI ( 5294-17 ) від 18.09.2012 }

Паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, або в разі використання паспорта для вчинення злочину, або виявлення у ньому

підробки, а також у випадках припинення громадянства України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби

безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами, уповноваженими на те посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну

політику у сфері громадянства, та консульською службою України.{ Частина четверта статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами N 662-IV ( 662-15 ) від 03.04.2003, N 5294-VI ( 5294-17 ) від 18.09.2012 }

У разі повернення громадянину України тимчасово затриманого (вилученого) паспорта у межах терміну його дії державне мито не справляється.

Згідно статті 2. Документи громадянина України на право иїзду з України і в'їзду в Україну З А К О Н У У К Р А Ї Н И «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» встановлено що:

Документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є:

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

проїзний документ дитини;

дипломатичний паспорт;

службовий паспорт;

посвідчення особи моряка.

Положення про зазначені документи затверджуються у встановленому порядку. Ці документи є власністю України і за умови

їх належного оформлення є дійсними для виїзду в усі держави світу.

У разі втрати громадянином України документів, зазначених у частині першій цієї статті, документом, що дає право на в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається закордонними дипломатичними установами. Положення про таке посвідчення затверджується Кабінетом Міністрів України. ( Частина третя статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1742-IV ( 1742-15 ) від 03.06.2004 )

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених у частині першій цієї статті, для виїзду за кордон можуть використовуватися інші документи.

Теперь что касается поездки в Беларусь.

Между Украиной и Белоруссией нет визовой зоны. Поездки осуществляются при наличии действительного документа на пересечение границы — паспорта.

Виза для граждан Украины, при въезде в Республику Белоруссия не требуется.

Таможенная граница существует. Все перемещаемые через границу вещи и грузы подлежат таможенному досмотру и оформлению в соответствии с законодательством.

При нахождении в Белоруссии украинца свыше 30 дней требуется временная регистрация.

«Ввозимые белорусские рубли, иностранная валюта, дорожные чеки не подлежат таможенному декларированию и могут перемещаться по «зеленому» каналу («зеленому» коридору), если их общая сумма не превышает в эквиваленте 10 000 USD».

Граждане Украины освобождаются от регистрации в компетентных органах по месту их пребывания на территории государства сроком до 30 дней с даты въезда на территорию государства при наличии у них миграционной карты с отметкой компетентного органа, проставленной при въезде на территорию государства.