Права на алименты - как решить проблему, когда бывший супруг живет в другой стране?

• г. Санкт-Петербург

Салом ман 2 та болани онасиман кизим якинда 16 га киради эрим бн загсдан утмаганман уша пайтда у бошка хотин бн загсда эди ажрашганимизга 10 йил буган ман уларни уйида пропискадаман халос хозир айни пайтда аммамни уйида турамиз ман россияда ишлайман лекин пулим уй олишга етмайди эрим уйланган 3 та боласи бор ман уни судга бериб алимент тулатишга хаким борми шуни билмокчи эдим.

Ответы на вопрос (1):

исполнение производится по месту жительства должника