Необходимость отработки после увольнения в случае трехдневного прогула

• г. Артемовск

Скажите пожалуйста, я практически увольняюсь с работы по собственному желания по причине трех дневного прогула, мне обязательно отрабатывать две недели после увольнения и мой трех дневный прогул или нет?

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте.

За прогул вас может уволить работодатель. Если вы говорите об увольнении по соглашению сторон, то, если вы работаете по трудовому договору, заключенному на неопределенный срок, вы обязаны сообщить об увольнении за 2 недели, которые и будут отработкой. Если не хотите отрабатывать, просите работодателя уволить вас за прогул.

В соответствии со статьей 38 КЗоТа Украины:

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.