Чи зобов’язана я взагалі повідомляти про лікарняний адміністрацію?

• г. Киев

На даний час у мене є невикористана безперервна частина щорічної оплачуваної відпустки (14 календарних днів) за робочий 2013-2014 р. і повністю невикористана відпустка за робочий 2014-2015 р. Згідно графіка відпусток на 2015 р. щорічна відпустка припадає на жовтень місяць 2015 р. (без зазначення дати початку і дати закінчення відпустки). Я звернулася з заявою до керівництва підприємства про надання відпустки за робочий 2013-2014 р. з 5 жовтня 2015 р. на 14 календарних днів, посилаючись на те, що частиною другою ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Статтею 9 Конвенції Міжнародної організації праці 132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки (ратифікована Україною 29.05.2001 року і відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України) передбачено, що безперервна частина щорічної оплачуваної відпустки надається і використовується не пізніше, як протягом одного року, рахуючи з кінця того року, за який надавалася відпустка. У кінці заяви я зазначила, що ненадання працівнику щорічних відпусток у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку буде притягнуто до відповідальності. У відповідь на дану заяву начальник поставив резолюцію: «надати відпустку не раніше 12 жовтня 2015 р. у зв’язку зі звітним періодом».

В додаток до резолюції на заяві про відпустку помічник начальника з кадрових питань разом з головним бухгалтером, заступником начальника та головою профкому прийшли на моє робоче місце і вручили мені повідомлення від 18.09.2015 р., в якому йдеться про те, що відповідно до графіка відпусток на 2015 рік мені буде надано щорічну відпустку за період роботи з 10.07.2013 по 10.07.2014 та з 09.07.2014 по 10.07.2015 на 45 календарних днів (14 дн. – за період 2013-2014 р. та 31 дн. – за період 2014-2015 р.) з 12 жовтня по 26 листопада 2015 року включно. З першим екземпляром повідомлення, що залишається у відділі кадрів, під розпис я ознайомлюватися відмовилась і ніякого акту про відмову у моїй присутності ніхто не складав. А другий екземпляр повідомлення помічник начальника з кадрових питань залишила у моїй присутності на моєму робочому столі.

5 жовтня 2015 року я захворіла, про що намагалася повідомити за телефоном головного інженера (якому безпосередньо підчиняюся), але він був поза зоною. Коли він з’явився в мережі хвилин через 15, телефонувати не стала, оскільки вже повідомила співробітницю, з якою працюю в одному кабінеті, що перебуваю на лікарняному і щоб вона повідомила керівництво. З 12 жовтня пішла у щорічну відпустку. 12.10.2015 року я написала заяву начальнику посилаючись на ст. 11 Закону України «Про відпустки» з проханням перенести щорічну відпустку з 27.10 по 26.11.2015 р. за період роботи 2014-2015 р. (31 календарний день) на інший період у зв’язку з порушенням керівництвом част. 4 ст. 115 КЗпП і ст. 21 Закону України «Про відпустки» (порушення термінів виплати відпускних).

12.10.2015 я віддала закритий лікарняний з 05.10 по 09.10.2015 р. працівнику, яка займається закриттям табелів робочого часу. А 14.10.2015 отримала лист з роботи, зареєстрований 08.10.2015 з проханням повідомити про моє місцезнаходження з 05.10.2015. Не встигнувши надати відповідь на лист керівництва, 17.10.2015 отримала ще один з таким змістом: «Надаємо відповідь на Вашу заяву від 12.10.2015 р. В зв’язку з тим, що Вами не було повідомлено адміністрацію підприємства про Ваше місцезнаходження починаючи з 05.10.2015 р., 08.10.2015 р. Вам було направлено лист від 08.10.2015 р. з проханням повідомити про Ваше місцезнаходження з 05.10.2015 р. 12.10 2015 р. Вами до бухгалтерії був наданий Ваш лист непрацездатності з 05.10.2015 по 09.10.2015 р. З 12.10.2014 (моя прим.: так саме 2014) по 13.10.2015 на робочому місці Ви відсутні. Щорічна відпустка нак. № 1572 від 17.09.2015 р. з 27.10 по 26.11 2015 р. надана Вам згідно графіку відпусток погодженого головою профспілкового комітету та затвердженого начальником підприємства. Заробітна плата за час щорічної відпустки буде перераховано Вам 13.10.2015 р. На підставі вищевикладеного Ваша щорічна відпустка переноситись не буде».

Підкажіть мені, будь-ласка, на скільки права адміністрація підприємства (адже відпустку мені оформили з 12 жовтня і кошти перерахували на сьогоднішній день за всі 45 дн.)? Чи не буде порушенням законодавства з моєї сторони, якщо я вийду на роботу 27 жовтня 2015 р. і буду працювати? Чи зобов’язана я взагалі повідомляти про лікарняний адміністрацію?

З нетерпінням чекатиму на Вашу відповідь і дякую Вам за допомогу!

Ответы на вопрос (1):

Згідно норм КзоТУ Украіни , співробітник має право прервати надану відпустку і вийти на роботу у будь-який час і це не буде порушенням законодавства . Про лікарняний адміністрацію Ви обов'язково повинні повідомити, щоб не було прогулу, надавши після виходу з лікарняного виправдовувальний документ-листок непрацездатності. За більш детальною консультацією звертайтеся за тел.0671391263;0953793730;0632285484.