Возможность выигрыша суда на взыскание 50% оплаты обучения студента по контракту от бывшего мужа

• г. Херсон

Моей дочери 19 лет, она студентка, учится по контракту. Хочу подать в суд, чтобы бывший муж оплатил 50% суммы оплаченной за обучение, как дополнительные затраты на ребёнка. Есть ли у меня шанс выиграть суд?

Ответы на вопрос (2):

Нет, законом это не предусмотрено алименты до 18 лет, остальное по договоренности.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину

1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

У Вашому випадку це вже не дитина, а тому на участь у додаткових витратах можете не розраховувати.