Ответственность по кредиту после развода - что делать, когда бывший супруг не платит?

• г. Харьков

Здровствуйте с бывшим мужем в браке взят кредит на бытовую технику после развода муж всю технику забрал себе и не платит кредит буду я нести ответственность по кредиту.

Ответы на вопрос (2):

Зависит от того кто подписывал кредитный договор и являетесь ли Вы поручителем.

Кредиты в судебном порядке не делятся.

Суд зробив висновок щодо поділу зобов’язань подружжя

При поділі спільної сумісної власності подружжя зобов’язання між чоловіком і дружиною не розподіляються, а враховуються. При цьому суд не має повноважень втручатися в господарську діяльність юридичної особи, встановлюючи за сторонами в рівних частках виконання обов’язку за кредитним договором.

Частиною 4 ст.65 Сімейного кодексу визначено, що договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

Із роз’яснень Пленуму Верховного Суду в пп.23, 24 постанови «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21.12.2007 №11 вбачається, що, вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з’ясовувати джерело і час його придбання.