Как избежать явки в суд - поиск законных оснований в сложной ситуации

• г. Днепродзержинск

Как я могу избежать явки в суд? У меня очень сложная ситуация. Год назад срочно нужны были деньги на операцию сыну, я одинокая мать. Той суммы, что я собрала (депутатская помощи и пр.) не хватало. Мне предложили оказать эскорт услуги и я согласилась. В итоге, спустя время, мне позвонил следователь области и сообщил, что ко мне подъедят их сотрудники, для беседы. Я испугалась, никогда с таким не сталкивалась. Ко мне приехали, дали заявление и потребовали подписать, в противном случае все мои знакомые и семья будут оповещены о том, что я подработалапроституткой Там были описаны разные услуги, с ценами и что я работала. С перепугу я подписала этот допрос и дала копии моих паспорта и кода. Спустя некоторое время меня вызвали в область, для допроса, где я подписала то,что мне дали. Вот прошел год, я живу себе спокойной и правильной жизнью. И тут мне звонят опять из области и сообщают, что я должна явиться в суд, якобы как свидетель о торговле людьми. Я ехать не хочу и боюсь. Как мне быть, подскажите пожалуйста, как я могу избежать присутствия в суде? И по каким законным причинам?

Ответы на вопрос (1):

Как свидетель обязаны явится в суд, в случае неявки в суд, будет постановление о приводе, и доставят принудительно, разве что надеяться, что не будут привод исполнять сотрудники полиции и к Вам домой за Вами не прийдут.

Можете отказаться давать показания в отношении себя, ссылаясь на ст.63 Конституции Украины.

Стаття 18 КПК Украины Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї

1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.

2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.

3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення.

Стаття 67 КПК Відповідальність свідка

1. За завідомо неправдиві показання слідчому, прокурору, слідчому судді чи суду або за відмову від давання показань слідчому, прокурору, слідчому судді чи суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом, свідок несе кримінальну відповідальність.

2. За злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду свідок несе відповідальність, встановлену законом.

Стаття 327 КПК Наслідки неприбуття свідка, спеціаліста, перекладача і експерта

1. Якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.

2. Прибуття в суд перекладача (за винятком залучення його судом), свідка, спеціаліста або експерта забезпечується стороною кримінального провадження, яка заявила клопотання про його виклик. Суд сприяє сторонам кримінального провадження у забезпеченні явки зазначених осіб шляхом здійснення судового виклику.